close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 23 października 2018

  Konferencja w Szkole Politechnicznej Urbanistyki i Architektury (EPAU) nt. rewitalizacji Łodzi

   

  W audytorium Szkoły Politechnicznej Urbanistyki i Architektury (EPAU)w Algierze, odbyła się konferencja zorganizowana przez radcę ds. promocji kulturalno-naukowej i ekonomicznej Ambasady RP na temat polskich dokonań w dziele rekonstrukcji i rewitalizacji przestrzeni miejskiej na przykładzie Miasta Łodzi, przy współpracy łódzkiego Urzędu Miasta i algierskiej Politechniki EPAU.

   

   

   

   

   

   

   

      

   

   

  Trzy prezentacje nadesłane przez Biuro ds. Rewitalizacji łódzkiego UM oraz Biuro Architekta m. Łodzi opracowała i przedstawiła w języku francuskim profesor architektury i urbanistyki, p. Ewa Berezowska-Azzag, wykładowca w EPAU, absolwent architektury Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracująca w Algierii od ponad 30 lat.

   

   

                                                    

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Konferencji i debacie towarzyszyła wystawa plansz ilustrujących historię rozwoju tego miasta, jak też realizację systemowego projektu rewitalizacji łódzkiej tkanki miejskiej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Obecni byli, między innymi: delegat prefekta Algieru, przedstawiciele miejscowego MSZ, pedagogiczna kadra akademicka i studenci EPAU w liczbie ok.150.

   

   

   

   

   

   

   

  W czasie wystąpienia inauguracyjnego Ambasador RP przypomniał dokonania polskiej szkoły rekonstrukcji i rewitalizacji, zwracając uwagę na jej szczególne znaczenie w Polsce związane z tragicznym losem wielu polskich miast w XX wieku i szczególnymi wyzwaniami, jeśli chodzi o zachowanie własnego dziedzictwa kulturowego.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: