close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2017

  Z wizytą w Algierze przebywał wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, p. Wojciech Fedko.

  Głównym celem pobytu była gościa z Polski była sprawa powołania nowego biura handlowego, które będzie efektywnie promować w Algierii polską gospodarkę i wspierać kontakty biznesowe między przedsiębiorcami z obu krajów. Pan prezes Fedko  zwrócił się również do Ambasady RP o zorganizowanie serii spotkań z algierskimi instytucjami gospodarczo-biznesowymi i z przedstawicielami handlowymi kilku ambasad krajów Unii Europejskiej.

   

   

  W wyniku starań Ambasady w czasie swojej wizyty prezes Fedko odbył między innymi rozmowy w algierskim Ministerstwie Finansów, w organizacji pracodawców FCE, w Algierskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej CACI i w Narodowej Agencji Rozwoju Inwestycji ANDI. Spotkał się również z radcami handlowymi Ambasad Austrii i Portugalii. 

   

   

  Na zakończenie pobytu prezes Fedko, w towarzystwie Ambasadora RP, został przyjęty przez Ambasadora Włoch, Pasquale Ferrara. Warto zaznaczyć, że Włochy są pierwszym odbiorcą algierskiego eksportu.

  Lunch na cześć gościa z Polski wydał w rezydencji Ambasador RP. Zapewnił o gotowości pomocy Ambasady we wszelkich działaniach PAIH zmierzających do powołania nowego biura handlowego w Algierze.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: